Google Goggles - vizuálne vyhľadávanie pomocou mobilu

Voľná diskusia o všetkom, čo sa nehodilo do nejakej kategórie
Užívateľov profilový obrázok
Kraken
..........................
..........................
Príspevky: 216
Dátum registrácie: Ut Feb 19, 2008 19:27

Google Goggles - vizuálne vyhľadávanie pomocou mobilu

Príspevok od užívateľa Kraken » St Jan 12, 2011 22:03

Google Goggles - aplikácia pre mobilné telefóny s operačným systémom Android 1.6 a vyšším, alebo pre iPhone s iOS 4.0 a vyšším, ktorá ponúka nový spôsob vyhľadávania - vizuálne vyhľadávanie. Po odfotografovaní konkrétneho objektu Google Goggles vyhľadajú o tomto objekte dostupné informácie, podobne, ako je to pri textovom vyhľadávaní, s tým rozdielom že vstupnými informáciami je vaša fotografia z mobilného telefónu.

Aplikácia dokáže v súčasnosti rozoznať objekty ako napr. knihy, kultúrne pamiatky, vizitky, rôzne miesta na zemi. Takisto umožňuje prekladať odfotografovaný text, alebo napr. kompletne vyriešiť hlavolamy Sudoku.
Môže teda slúžiť napríklad aj ako turistický sprievodca, keď zamierite váš mobil na kultúrnu pamiatku a Google Goggles vám zobrazí všetky informácie o tomto objekte.

Zatiaľ neumožňuje vyhľadať informácie napr. o automobiloch, zvieratách, alebo rastlinách. Plánuje sa ale aj spracovávanie týchto objektov, alebo napríklad navrhnutie najlepšieho ťahu v šachovej partii. Potenciál je obrovský...

[youtube]Hhgfz0zPmH4[/youtube]

Aplikácia je dostupná na stiahnutie na tejto stránke:

http://www.google.com/mobile/goggles/#text

Kajo_mate
profík
profík
Príspevky: 176
Dátum registrácie: St Aug 06, 2008 15:31

Re: Google Goggles - vizuálne vyhľadávanie pomocou mobilu

Príspevok od užívateľa Kajo_mate » Pi Jan 14, 2011 15:01

Parádna aplikácia, som akurát zvedavý, kedy bude plnohodnotná aj pre Slovensko, lebo všetko asi bude podporované hlavne v USA :) Aj keď napr. automatické vyriešenie SUDOKU je vážne bomba.

Napísať odpoveď